Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) yaşayışı, hadis-i şerifleri ile mesajlarını yeniden hatırlamak ve layıkıyla anlamak için bu gecenin yeni bir fırsat olduğunu ifade eden BATSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir DEMİR, tüm İslam aleminin kandilini tebrik ettiğini ifade ederek şöyle konuştu...

BATMAN TİCARET VE SANAYİ ODASI BAŞKANI SAYIN ABDULKADİR DEMİR PEYGAMBER EFENDİMİZ HZ. MUHAMMED’İN (SAV) DÜNYAYA GELİŞİNİN YIL DÖNÜMÜ OLAN MEVLİT KANDİLİ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLADI.

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) yaşayışı, hadis-i şerifleri ile mesajlarını yeniden hatırlamak ve layıkıyla anlamak için bu gecenin yeni bir fırsat olduğunu ifade eden BATSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir DEMİR, tüm İslam aleminin kandilini tebrik ettiğini ifade ederek şöyle konuştu: “Mevlit Kandili, Hz. Muhammed’i ve onun bütün insanlığa vermiş olduğu mesajı, layıkıyla anlamak için önemli bir vesiledir. İnsanlığa rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimizin doğumu vesilesiyle kutladığımız Mevlit Kandili, hayatımızda vazgeçilmez günlerin en başında geliyor. Sevgili Peygamberimizin hayata gelmesiyle birlikte, insanlığın önünde aydınlık bir devir açılmıştır. Peygamber efendimiz bütün Müslümanlar için her zaman örnek olmuştur. Mevlit Kandili, Peygamberimizin insanlığa bıraktığı mirası anlamak için önemli bir fırsattır. O’nun rehberliğinde insanlar aydınlanmaya, kötülükler iyiliğe dönüşmeye başladı.

Özellikle bizlere zor bir imtihan olan, Bu Salgın döneminde ülkemizin ve milletimizin her zamankinden daha çok birliğe, beraberliğe ve kardeşliğe ihtiyacı olduğunu ifade eden Başkan DEMİR, Bu nedenle, toplumsal huzurun, barışın, birlik ve beraberliğin tesisini sağlayan böyle eşsiz fırsatları en iyi şekilde değerlendirmemiz gerektiğini söyledi.

Bu duygu ve düşüncelerle sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in dünyayı şereflendirmesinin yıl dönümü olan Mevlit Kandili’nin bütün insanlığa rahmet ve huzur getirmesini diliyor ve tüm İslam aleminin kandilini tebrik ediyorum.” dedi.