28 Kasım 2018 Çarşamba 0 Yorum

BATMANLI iŞ ADAMLARINDAN IKBY ZİYARET


Büyütmek için Tıklayın!

Batmanlı İşadamları IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi…

BATSO’DAN TİCARETİ ARTIRACAK ÖNEMLİ HAMLE

Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) öncülüğünde 100 iş adamı, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi.

İŞADAMLARI GÖRÜŞMEDEN MEMNUN KALDILAR

BATSO ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası DTSO öncülüğünde 100 iş adamı Kuzey Irak’ın Süleymaniye, Erbil ve Duhok kentlerine çıkartma yaptı. Irak Kürdistan Bölgesi ile ticaret hacminin geliştirilmesi konusunda temaslarda bulunan Batmanlı işadamları Batman-Süleymaniye, Batman-Erbil ve Batman Duhok protokolü imzaladı. Ayrıca, BATSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Demir öncülüğünde IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani ile bir araya gelen Batmanlı işadamları, görüşmeden oldukça memnun ayrıldı.

BARZANİ TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye’nin Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay’ın da hazır olduğu görüşmede, Türkiye ve Kürdistan Bölgesi arasındaki ticari ilişkilerden dolayı Kürdistan Bölgesi Hükümeti’ne teşekkür etti. Başbakan Barzani de Türkiye ile ticari ilişkilerin gelişmesine yönelik desteklerini vurgulayarak, Türkiye ile her alanda ilişkilerin gelişmesine yönelik temennilerini dile getirdi. Barzani, Türkiye hükümeti ve halkına zor günlerde desteklerini esirgemedikleri için teşekkür etti.

“TİCARET HACMİMİZ BU GÖRÜŞMELERDEN SONRA ARTACAK”

Irak Kürdistan Bölgesi ile ticaret hacminin geliştirilmesi için yapmış oldukları temasların oldukça verimli geçtiğini belirten BATSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Demir, “işadamlarımızla Irak Kürdistan Bölgesi ile ticaret hacmimizin artması amacıyla temaslarda bulunduk. Temaslarımız sonucunda Batman-Süleymaniye, Batman-Erbil ve Batman Duhok protokolü imzaladı. Bu günde IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani bizleri makamında kabul etti. Oldukça samimi geçen görüşmemizden dolayı Sayın Barzani’ye teşekkürlerimizi iletiyoruz. İki ülke arasındaki ticaret bu görüşmelerden dayı artık daha da artacak” dedi.

 

 

100 iş adamıyla Irak Kürdistan Bölgesine çıkarma yaptılar…

Batman-Süleymaniye Batman-Erbil ve Batman Duhok protokolü imzalandı

Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) öncülüğünde 100 iş adamı Kuzey Irak’ın Süleymaniye kentine çıkarma yaptı. Heyet, Kuzey Irak ile ticaret hacmini genişletmek için Süleymaniye Ticaret Odası Başkanlığı ile ticaret işbirliği protokolü imzaladı.

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Temaslarda bulunmak üzere Irak'a giden Batman ve Diyarbakırlı iş adamları, Erbil Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Taraflar arasında önceden hazırlanan ve Erbil-Diyarbakır-Batman arasındaki iş birliğini artırmayı hedefleyen protokol imzalandı. Protokolün imza törenine Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Demir, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Erbil Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dara Celil Hayat ile Türkiye'den giden 100'a yakın iş adamı katıldı.

TİCARET HACMİ GENİŞLEYECEK

Törenin ardından açıklamalarda bulunan BATSO Yönetim Kurulu Başkanı Demir, iş birliği protokolüyle Türkiye ile Irak arasındaki ticaret hacmini daha da geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi. İki ülke arasındaki ticaret hacminin daha yükseğe çıkarılması için çalışmaların devam ettiğini belirten Abdulkadir Demir, Irak piyasasındaki büyük pazar payını elde etmek için çabaladıklarını dile getirdi.

“AYNI DİLİ KULLANAN İNSANLARIZ”

İmzalanan protokolle birlikte ticaretin canlanacağını belirten Başkan Demir, “Bugün yapacağımız ticaret işbirliği protokolü önemli bir başlangıçtır. Süreç Ortadoğu'da ekonomiyi öne çıkarma sürecidir. İki farklı ülkede yaşamakla birlikte aynı dili kullanan insanlarız. Bu özelliğimizi birlikte ticaret yaparak geliştirmeliyiz. Bu işbirliği hem ülkelerimizi kalkındırma hem de ekonomimizi güçlendirme anlamında önemlidir. Kürtlerin Arap ve Türklerle geliştireceği ekonomi bölgeyi de kalkındıracaktır. Ülkelerimiz arasında zaman zaman siyasi sıkıntılar olabilir ama bu ticaretimizi etkilememeli. Kararlı duruşumuz ülkelerimiz arasındaki sıkıntıyı da minimize edecektir” dedi.

 

Başkanımız

Foto Galeri

TekstilArı Triko

2003 yılından beri triko alanındaki tecrübesini 2016 yılında batman organize san [...]

İbrahim Arslan

Lütfen Sektör Seçiniz..OKÇU GAYRİMENKUL

tüm gayrimenkullerinizde expertiz,pazarlama,pörtföy, temsilifinansal ve yatırım [...]

ALAADDİN OKÇU

BilişimTest

test [...]

Test

HizmetGlobal488

danışmanlık,projelendirme , yenilenebilir enerji,kalkınma ajansları projeleri,ya [...]

Giyasettin Gülmez

HizmetGlobal488

danışmanlık,projelendirme , yenilenebilir enerji,kalkınma ajansları projeleri,ya [...]

Giyasettin Gülmez

Lütfen Sektör Seçiniz..DAT İNŞAAT MÜHENDİSLİK TAAHHÜT TİCARET LTD ŞTİ

inşaat mühendislik taahhüt ve ticaret [...]

DAVUT TURAN

Danışmanlıkhacked kaizer defacer

hacked kaizer defacer [...]

hacked kaizer defacer

Tasarımtasarım

tasarım [...]

tasarım

HizmetEKREM - İKRAM TURİZM HAC UMRE ORGANİZASYONU

ekrem turizm, 2005 yılında umre organizasyonlarına yeni bir soluk getirebilmek a [...]

MEHMET ALTUĞ - ZEYNEP TIRAK

DanışmanlıkENGİN DANIŞMANLIK

engin danışmanlık olarak 2011 yılından bu yana danışmanlık sektöründe hizmet ver [...]

SABAHATTİN ENGİN
[Tüm Firmalar]

Kurumlar