28 Kasım 2018 Çarşamba 0 Yorum

BATMANLI iŞ ADAMLARINDAN IKBY ZİYARET


Büyütmek için Tıklayın!

Batmanlı İşadamları IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi…

BATSO’DAN TİCARETİ ARTIRACAK ÖNEMLİ HAMLE

Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) öncülüğünde 100 iş adamı, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi.

İŞADAMLARI GÖRÜŞMEDEN MEMNUN KALDILAR

BATSO ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası DTSO öncülüğünde 100 iş adamı Kuzey Irak’ın Süleymaniye, Erbil ve Duhok kentlerine çıkartma yaptı. Irak Kürdistan Bölgesi ile ticaret hacminin geliştirilmesi konusunda temaslarda bulunan Batmanlı işadamları Batman-Süleymaniye, Batman-Erbil ve Batman Duhok protokolü imzaladı. Ayrıca, BATSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Demir öncülüğünde IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani ile bir araya gelen Batmanlı işadamları, görüşmeden oldukça memnun ayrıldı.

BARZANİ TEŞEKKÜR ETTİ

Türkiye’nin Erbil Başkonsolosu Hakan Karaçay’ın da hazır olduğu görüşmede, Türkiye ve Kürdistan Bölgesi arasındaki ticari ilişkilerden dolayı Kürdistan Bölgesi Hükümeti’ne teşekkür etti. Başbakan Barzani de Türkiye ile ticari ilişkilerin gelişmesine yönelik desteklerini vurgulayarak, Türkiye ile her alanda ilişkilerin gelişmesine yönelik temennilerini dile getirdi. Barzani, Türkiye hükümeti ve halkına zor günlerde desteklerini esirgemedikleri için teşekkür etti.

“TİCARET HACMİMİZ BU GÖRÜŞMELERDEN SONRA ARTACAK”

Irak Kürdistan Bölgesi ile ticaret hacminin geliştirilmesi için yapmış oldukları temasların oldukça verimli geçtiğini belirten BATSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Demir, “işadamlarımızla Irak Kürdistan Bölgesi ile ticaret hacmimizin artması amacıyla temaslarda bulunduk. Temaslarımız sonucunda Batman-Süleymaniye, Batman-Erbil ve Batman Duhok protokolü imzaladı. Bu günde IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani bizleri makamında kabul etti. Oldukça samimi geçen görüşmemizden dolayı Sayın Barzani’ye teşekkürlerimizi iletiyoruz. İki ülke arasındaki ticaret bu görüşmelerden dayı artık daha da artacak” dedi.

 

 

100 iş adamıyla Irak Kürdistan Bölgesine çıkarma yaptılar…

Batman-Süleymaniye Batman-Erbil ve Batman Duhok protokolü imzalandı

Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) öncülüğünde 100 iş adamı Kuzey Irak’ın Süleymaniye kentine çıkarma yaptı. Heyet, Kuzey Irak ile ticaret hacmini genişletmek için Süleymaniye Ticaret Odası Başkanlığı ile ticaret işbirliği protokolü imzaladı.

İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Temaslarda bulunmak üzere Irak'a giden Batman ve Diyarbakırlı iş adamları, Erbil Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Taraflar arasında önceden hazırlanan ve Erbil-Diyarbakır-Batman arasındaki iş birliğini artırmayı hedefleyen protokol imzalandı. Protokolün imza törenine Batman Ticaret ve Sanayi Odası (BATSO) Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Demir, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kaya, Erbil Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dara Celil Hayat ile Türkiye'den giden 100'a yakın iş adamı katıldı.

TİCARET HACMİ GENİŞLEYECEK

Törenin ardından açıklamalarda bulunan BATSO Yönetim Kurulu Başkanı Demir, iş birliği protokolüyle Türkiye ile Irak arasındaki ticaret hacmini daha da geliştirmeyi hedeflediklerini söyledi. İki ülke arasındaki ticaret hacminin daha yükseğe çıkarılması için çalışmaların devam ettiğini belirten Abdulkadir Demir, Irak piyasasındaki büyük pazar payını elde etmek için çabaladıklarını dile getirdi.

“AYNI DİLİ KULLANAN İNSANLARIZ”

İmzalanan protokolle birlikte ticaretin canlanacağını belirten Başkan Demir, “Bugün yapacağımız ticaret işbirliği protokolü önemli bir başlangıçtır. Süreç Ortadoğu'da ekonomiyi öne çıkarma sürecidir. İki farklı ülkede yaşamakla birlikte aynı dili kullanan insanlarız. Bu özelliğimizi birlikte ticaret yaparak geliştirmeliyiz. Bu işbirliği hem ülkelerimizi kalkındırma hem de ekonomimizi güçlendirme anlamında önemlidir. Kürtlerin Arap ve Türklerle geliştireceği ekonomi bölgeyi de kalkındıracaktır. Ülkelerimiz arasında zaman zaman siyasi sıkıntılar olabilir ama bu ticaretimizi etkilememeli. Kararlı duruşumuz ülkelerimiz arasındaki sıkıntıyı da minimize edecektir” dedi.

 

Başkanımız

Foto Galeri

İnşaatDoğan Su Tesisatı

daire temiz su ve pis su tesisatı kalorifer tesisatı doğalgaz tesisatı banyo [...]

Enver DOĞAN

İnşaatDoğan Su Tesisatı

daire temiz su ve pis su tesisatı kalorifer tesisatı doğalgaz tesisatı banyo [...]

Enver DOĞAN

İnşaatDoğan Su Tesisatı

daire temiz su ve pis su tesisatı kalorifer tesisatı doğalgaz tesisatı banyo [...]

Enver DOĞAN

Hizmetİzgi Mühendislik

firmamız batman merkezli olmak üzere tüm türkiye’deki illere hizmet etmektedir.m [...]

Hakan Enes İzgi

TarımGLOBAL TOBACCO TÜTÜN MAMÜLLERİ

global tobacco tütün mamülleri sarmalık kıyılmış, nargile tütünü ve yaprak tütün [...]

RIDVAN AK

HizmetFIRAT TAŞIMACILIK

personel taşımacılık-araç kiralama-gıda-temizlik-yemek hizmetleri taahhüt işleri [...]

ABDULKADİR BEYAZIT

HizmetBETAŞ

taşımacılık, transfer organizasyon ve yolcu hizmetleri [...]

-

Lütfen Sektör Seçiniz..BETAŞ

taşımacılık, transfer organizasyon ve yolcu hizmetleri [...]

-

EğitimBatman British Town Yabancı Dil Kursu, BEMAR Kariyer Okulu Dil ve Mesleki Eğitim Hizmetleri

10 yılı aşan eğitim tecrübesi ile birlikte birçok alanda yürütmekte olduğu “amac [...]

Sibel Özcan

TarımS.S. Petrol Kent Tütün Üretim Ve Pazarlama Kooperatifi

tütün üretim ve pazarlama kooperatifi [...]

Rıdvan Ak
[Tüm Firmalar]

Kurumlar